Mistrzostwa Świata w Falun

Niedawno zakończyły się 40 Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym (skoki narciarskie, biegi oraz kombinacja norweska). Polacy zdobyli dwa medale. Obydwa w konkurencjach drużynowych. 22 lutego Justyna Kowalczyk oraz Sylwia Jaśkowiec zdobyły brązowy medal w sprincie. Natomiast drużyna skoczków wywalczyła 28 lutego medal z tego samego kruszcu. Skoczkowie byli bardzo blisko historycznego sukcesu w postaci srebra. Niestety gorzej wiodło się naszym sportowcom w rywalizacji indywidualnej. Na skoczni normalnej najwyższe 8. miejsce zajął Jan Ziobro, natomiast na skoczni dużej najlepszym z Polaków był Piotr Żyła, który zajął 9. pozycję. Nie trafił z formą nasz mistrz Kamil Stoch, który był 17. i 12. Należy się cieszyć z dwóch medali, jednak biorąc pod uwagę osiągnięcia naszych skoczków oraz Justyny Kowalczyk należało spodziewać się czegoś więcej.